Детективи БЕБ вилучили 113 тонн незаконно виготовленого спирту та обладнання цілісного майнового комплексу
Детективи Бюро економічної безпеки викрили групу осіб, які на території Дніпропетровської області організували незаконне виробництво спирту з використанням технологічного обладнання, що забезпечує його виготовлення в промислових масштабах. Щодоби незаконно вироблялось 20 тонн спирту. За допомогою підземного трубопроводу довжиною приблизно 1 км, незаконно виготовлену продукцію перекачували до обладнаного спиртосховища, передає пресслужба БЕБ.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Нині тривають слідчі дії, до яких залучені співробітники Департаменту контролю за підакцизними товарами Державної податкової служби. Детективи БЕБ вилучили 113 тонн незаконно виготовленого спирту та обладнання цілісного майнового комплексу, що охоплює всі етапи технологічного процесу виготовлення спирту.
Загальна сума збитків щодо несплати акцизного податку та ПДВ складає приблизно 4 млрд грн.
Нагадаємо, співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.
Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.
Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.
Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.
Співробітники Бюро економічної безпеки виявили та заарештували 17 800 вагонів, що належать росії та білорусі.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві викрили схему легалізації та незаконного вивезення сільськогосподарської продукції у розмірі 9000 тонн вартістю понад 65 млн грн, повідомляє пресслужба БЕБ.
Анна Лиса
Джерело: Landlord