Ужгородка

Новини Закарпаття

У Тернополі спортивний клуб видавав ухилянтам фіктивні довідки для виїзду за кордон

У Тернополі учасники угруповання виготовляли «липові» довідки, які давали підстави ухилянтам безперешкодно перетнути кордон. Про це повідомили в департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Організував злочинну схему виїзду чоловіків призовного віку 27-річний приватний підприємець та залучив кількох місцевих мешканців. Ділки за 3000 доларів виготовляли необхідні довідки, які надалі давали можливість безперешкодно перетинати державний кордон. Замовлення надходили від «клієнтів» на електронну адресу ділків, на яку вони й надсилали свої дані та копії документів. Через тиждень отримували повідомлення із зазначенням дати та місця видачі пакета документів.

«Липові» документи ухилянти отримували у так званому «бекофісі», що знаходився в одному зі спортивних клубів Тернополя. У клубі проводилися і всі розрахунки.

9 червня знешкодили діяльність угруповання. Одного з його учасників затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. З місця затримання правоохоронці вилучили 6000 доларів та виготовлені документи для двох осіб.

Окрім того, за місцями мешкання фігурантів та так званому «бекофісі» провели обшуки. Вилучили пусті та заповнені довідки й бланки, тимчасові посвідчення військовозобов’язаного, печатки, штампи, зокрема і їх відтиски, різних медзакладів та лікарів, комп’ютерну техніку, телефони, «чорнові» записи, зброю, два автомобілі.

Трьом особам – організатору та двом учасникам угруповання – повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 100 тисяч гривень застави. Розгляд клопотання стосовно обрання запобіжного заходу організатору та спільнику – триває.

За результатами проведення ряду досліджень та процесуальних заходів дії підозрюваних можуть бути додатково кваліфіковані за статтями 190 (шахрайство) та 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору