Ужгородка

Новини Закарпаття

Американські вчені з НОАА підтвердили початок Ель-Ніньо, яке може призвести до того, що 2024 рік стане найспекотнішим в історії

Американські вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (НОАА) підтвердили початок природного явища Ель-Ніньо, про яке фахівці говорили кілька місяців тому. Згідно з повідомленням BBC, вчені вважають, що Ель-Ніньо, яке супроводжується підвищенням температури на поверхні води в морях, може призвести до того, що 2024 рік стане найспекотнішим в історії. До цього рекорд належав 2016 року.

Один з ознак настання Ель-Ніньо полягає в тому, що температура води в Тихому океані була вищою на 0,5 градуса протягом місяця, ніж зазвичай для цього місяця. Як заявила вчена з НОАА Мішель Л,Еро, вони впевнені, що спостережувані ознаки будуть посилюватися. “За останній тиждень зріст склав 0,8 градуса, що навіть вище, ніж показники травня”, – зауважила вона.

Фахівці прогнозують, що Ель-Ніньо помітно вплине на погоду в різних регіонах – може принести посуху в Австралію, збільшити кількість опадів у вигляді дощу на півдні США та послабити мусони в Індії. “Новий рекорд для глобальних температур в наступному році дуже ймовірний”, – вважає керівник відділу довгострокового прогнозування в Метеорологічній службі Великобританії Адам Скайф. – “Все залежить від того, наскільки масштабним виявиться Ель-Ніньо. Якщо до кінця цього року виявиться, що його масштаб серйозний, тоді є великі шанси на новий рекорд”.

Аргентина страждає від посухи майже на всій території, крім південно-східного Буенос-Айреса. Середні тижневі температури перевищують норму. Це призвело до різкого зниження врожаю пшениці, сої та кукурудзи цього сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору