Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні цього року зберуть обмежений врожай абрикос

Наразі краща ситуація з насіннячковими деревами

Ранні плодові дереві, такі як абрикоси, постраждали через заморозки та грибкові хвороби. Тож врожай абрикосів буде набагато менший, ніж минулого року, повідомила керівниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, передає УНН.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім цього, вона прокоментувала ситуацію з насіннячковими деревами, тобто яблунями, грушами.

Що стосується насіннячкових, то тут ситуація краща, але потрібно мати на увазі, що оброблення садів отрутохімікатами від шкідників і грибкових захворювань дороговартісне, й наскільки воно буде здійснене, ми не знаємо. Тому ситуація така, що перспектива є, але все буде залежати від багатьох факторів.

Раніше в Укргідрометцентру повідомляли, що на багатьох площах південних, окремих площах центральних, східних та північних областей у абрикосу було відмічене ураження грибковими хворобами, зав’язі не утворювалися через квітневі дощі у період цвітіння.

Нагадаємо, Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Компанія Plant & Food Research Ltd (PFR) із Нової Зеландії розробила лінійку сортів абрикоса. Виробники цієї кісточкової культури потребують нових сортів, що добре переносять умови ранньої весни, мають стабільну врожайність, гарні смакові якості, текстуру та лежкість плодів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору