Ужгородка

Новини Закарпаття

Пропозиція сиру зростає швидше за попит – що буде з цінами?

Переробники намагаються уникати виробництва біржових товарів і направляють сировину на випуск сиру, де ще є позитивна рентабельність

Наразі виробники сиру не схильні знижувати ні обсяги виробництва, ні базові ціни. Водночас реалізацію стимулюють акціями, зазначають аналітики “Інфагро”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експерти зауважують, що нині виробництво сиру поточного року зростає скоріше, ніж реальний попит. Переробники намагаються уникати виробництва біржових товарів і направляють сировину на випуск сиру, де ще є позитивна рентабельність.

Тоді як базові ціни сировари не знижують, сподіваючись на їх зміцнення, зазначають спеціалісти. Вже є випадки зниження базових цін невеликими виробниками, які таким чином покращують свої позиції в конкуренції з провідними гравцями.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої

У червні випуск і сиру, і сирного продукту буде залишатися приблизно на рівні травня або несуттєво скоротиться, — прогнозують аналітики.

Нагадаємо, одна з провідних галузей сільського господарства — молочна промисловість, через війну переживає свої найскладніші часи. Попри обстріли, скорочення поголів’я, руйнування господарських будівель, аварійні відключення світла й загрозу для життя працівників — більшість українських виробництв оговталися та продовжили свою діяльність. “Молочній майстерні” компанії Ardis Group вдалося зберегти виробничі потужності, щоб виробляти достатню кількість сирів для внутрішнього ринку та українських споживачів, розповів директор виробництва Олександр Українець.

World Cheese Awards — наймасштабніший сирний конкурс в Європі. 2022 року на міжнародному сирному конкурсі у Великій Британії вперше взяли участь 39 сирів з України.

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становила близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року.

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС, мовиться у сюжеті.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору