Потужності зі зберігання зерна в країні планують збільшити до 215 млн тонн
Уряд Індії схвалив нову програму розвитку потужностей зі зберігання зерна вартістю 1 трлн індійських рупій (близько $12,1 млрд). Програма передбачає створення децентралізованих сховищ, передає АПК-Інформ.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Зауважується, що нинішні потужності зі зберігання зерна в країні планують збільшити зі 145 млн тонн до 215 млн тонн.
Згідно з оцінками Міністерства у справах споживачів, продовольства та громадського розподілу Індії, станом на 30 травня до держрезервів країни на внутрішньому ринку вже закуплено 26,2 млн тонн озимої пшениці врожаю-2023/24. У попередній рік на звітну дату цей показник складав 18,8 млн тонн.
Раніше аналітики прогнозували, що урожай зернових в Індії досягне рекордних 316 млн т. Також Індія ввела обмеження на запаси олійних та олій в харчовій промисловості для трейдерів і переробників, щоб накопичити запаси в країні та зупинити зростання цін. Для харчової олії цей ліміт для рітейлу клав 3 т та для оптових постачальників — 50 т.
Через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. На початку 2022 року Індія планувала збільшити експорт зерна та розширити кількість країн-імпортерів. Станом на 2020 рік індійська пшениця була не конкурентоспроможна на світовому ринку. Її експорт був неможливий без експортних субсидій від держави. Зокрема, експортні ціни на індійську пшеницю могли перевищувати $300 за тонну FOB, тоді як пропозиції інших країн-експортерів становили менше $250 за тонну.
Водночас вже згодом в Індії вирішили обмежити продаж цукру на міжнародних ринках через кілька днів після того, як заборонила експорт пшениці.
Анна Лиса
Джерело: Landlord