Ужгородка

Новини Закарпаття

Щорічно держбюджет України втрачає 20 млрд грн через нелегальний ринок тютюну – Гетманцев

Комітет рекомендував прийняти законопроєкт N9315 про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів за основу

Щороку державний бюджет України втрачає 20 млрд грн від функціонування нелегального ринку тютюну в країні, зазначив представник Кабміну у ВР Данило Гетманцев.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Комітет рекомендував прийняти законопроєкт N9315 про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів за основу.

Гетманцев наголосив, що законопроєкт розроблений з метою руйнування схеми ухилення від оподаткування ПДВ та акцизним податком під виглядом здійснення операцій з продажу тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі.

Нагадаю, що втрати від нелегального обігу тютюнових виробів становлять близько 22 млрд грн на рік, – мовиться у дописі.

Законопроєктом пропонується на період до припинення чи скасування воєнного стану в Україні, заборонити поміщення у митний режим безмитної торгівлі та продаж (постачання) магазинами безмитної торгівлі, а також розміщення у них вироблених в Україні товарів за товарними позиціями 2401–2404 згідно з УКТ ЗЕД.

Також проєктом пропонується заборонити продаж в Duty Free за однією розрахунковою операцією в обсязі, що перевищує 40 сигарет, або 10 сигар чи 20 сигарил, а також встановити адміністративну відповідальність за порушення такої заборони.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти №8286 та №8287 щодо введення електронної акцизної марки на алкоголь та тютюнові вироби.

З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору