Ужгородка

Новини Закарпаття

На Миколаївщині тепличний кооператив збільшиться учетверо

У межах проєкту кооператив забезпечують чотирнадцятьма теплицями, площею 10 на 30 метрів кожна

На Миколаївщині сільськогосподарський кооператив “Оберіг-Агро”, який створили учасники АТО в Доманівській громаді, розшириться з 5 до 19 теплиць. Встановлення теплиць відбувається в межах міжнародного проєкту CASE з бюджетом €800 тис., повідомляє “Суспільне”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У межах проєкту кооператив “Оберіг-Агро” забезпечують чотирнадцятьма теплицями, площею 10 на 30 метрів кожна, необхідним обладнанням для цих теплиць, автономною енергетичною установкою, облаштують власну свердловину для поливу.

За словами менеджера кооперативу Володимира Цимбали, чотири теплиці вже облаштовують.

Проводимо підготовку земляного ґрунту для встановлення наступних, які уже у процесі виробництва, виготовляються. Станом на травень комунікуємо щодо електромережі — підведення електромережі, розмітка, геодезія, — говорить він.

Станом на 19 травня у кооперативі 18 членів, планують прийняти ще 15.

Уже третій рік ми вирощуємо овочі закритого типу, вирощуємо виключно органічним способом, без застосування хімічних препаратів, — розповідають у кооперативі.

Також зауважується, що жителям Доманівки й сіл громади роздали 1100 наборів для вирощування овочів — насіння та засоби малої механізації.

Нагадаємо, понад 6,7 мільйона гривень виплатили ще 4 фермерським господарствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства в межах урядової грантової програми з підтримки малого та середнього бізнесу.

Кабінет Міністрів додав шипшину та мигдаль до переліку плодово-ягідних культур, на посадку яких можна отримати грант за державною програмою для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо, Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні знищили чимало великих розплідників. Через це українські садівники вже відчувають гострий дефіцит садивного матеріалу плодових, зазначив голова асоціації Укрсадпром Олександр Матвієць.

З початку року за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” 5,6 тисячі агропідприємств отримали 21 мільярд гривень. Загалом українським аграріям виплатили 35,9 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток господарств.

На Чернігівщині пекарня “ХлібОК” з Мени випікає хліб, створений за старовинними рецептами монахів. Власник пекарні – підприємець Валентин Боженов.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору