Ужгородка

Новини Закарпаття

Генсек ООН сподівається, що африканські лідери домовляться з Путіним про продовження зернової угоди

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив сподівання, що делегація африканських лідерів, яка найближчим часом зустрічатиметься із президентом Росії Володимиром Путіним, зможе домовитися про продовження угоди про експорт українського зерна.

“Я сподіваюся, що за підсумками переговорів між президентом Путіним та африканськими лідерами буде позитивний результат щодо зернової угоди, так само як і щодо наших дій щодо експорту російського продовольства та добрив”, – сказав Гутерріш (цитата з агентства ТАРС).

У четвер африканська делегація зустрілася у Варшаві з президентом Польщі Анджеєм Дудою, у п’ятницю вона за планом прибуде до Києва та поговорить із Володимиром Зеленським, а у суботу у Санкт-Петербурзі зустрінеться з Володимиром Путіним.

Як повідомляє агентство Reuters, африканські лідери намагаються домогтися припинення вогню між Україною та Росією і серед іншого пропонують Москві відвести свої війська, а Києву та західним країнам – послабити санкції.

Хоча російський експорт сільгосппродукції не підпадає під міжнародні санкції, накладені у зв’язку із вторгненням російських військ в Україну, у Москві стверджують, що обмеження щодо оплати, перевезень та страхування значно ускладнюють їй закордонні поставки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору