Ужгородка

Новини Закарпаття

На півдні фермери, ймовірно, встигнуть пересіяти просо та сорго

Це посухостійкі культури, які не потребують зрошення

Наразі час для пересіву полів у фермерів ще є, кліматичні умови півдня дозволяють це зробити, зазначила старша наукова співробітниця Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН Віра Боровик, пише AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Коли вода зійде, то всі культури загинуть, а мул буде осідати на полях. Та у фермерів ще буде час переорати і засіяти поля просом та сорго. Це посухостійкі культури, які не потребують зрошення — зазначає науковиця.

Водночас Боровик наголосила, що єдине питання залишається у наявності ресурсів у виробників.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Підрив Каховської ГЕС росіянами — це удар по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче знищити. Ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України, зазначив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд. Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в етері телемарафону “Єдині новини”.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору