Ужгородка

Новини Закарпаття

В Австралії розробляють сорти суниці для механізованого збору

В Австралії планують запустити проєкт із розробки сортів суниці садової, які призначені для механізованого збору роботами. Очікується, що селекція триватиме чотири роки й потребуватиме фінансування щонайменше $11,5 млн, повідомляє Freshplaza.

Проєктом опікується організація Hort Innovation, що займається дослідженнями й розробками в галузі садівництва, спільно з Міністерством сільського господарства і рибальства Квінсленда (DAFQ). Вчені розраховують об’єднати в новому сорті характеристики преміальних сортів, які найбільше подобаються покупцям, як-от смак, колір і аромат, з такими властивостями, як нерозгалужені квітконоси, що ідеально підходить для роботизованого збору.

Фахівці наголошують, що на збирання невеликої за розміром ягоди суниці йде стільки ж часу, скільки й на збирання великої. Нова програма селекції спрямована на отримання ягід стандартного розміру, який найбільше відповідає перевагам споживачів, на нерозгалужених квітконосах, що дасть змогу скоротити час збирання врожаю як ручним методом, так і за допомогою роботів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору