Ужгородка

Новини Закарпаття

Країни G7 пропонують наукову ідентифікацію зерна, щоб завадити його крадіжці в України

Якщо новий спосіб широко застосовувати, він буде ефективний проти подальшого розкрадання зерна, вирощеного в Україні.

Країни “Великої сімки” розробляють науковий спосіб боротьби з крадіжкою українського зерна росією з подальшим його продажем. Зокрема міністр продовольства та сільського господарства Великої Британії Марк Спенсер зауважив, що походження зерна можна встановити методом хімічної ідентифікації, передає ВВС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Країни G7 сходяться на думці, що цей спосіб, якщо його широко застосовувати, буде ефективний проти подальшого розкрадання зерна, вирощеного в Україні.

Глава міністерства виступив з відповідною заявою на конференції Міжнародної ради із зерна (IGC) у Лондоні. Він також додав, що Велика Британія бере на себе лідерство у цій програмі при співпраці з рештою членів G7 та України.

У травні Велика Британія оголосила про нову хвилю санкцій проти росії через її агресію в Україні, спрямовані проти «сумнівних осіб та організацій», які підозрюються у крадіжці українського зерна.

Нагадаємо, за рік повномасштабної війни рф проти України, сума прямих збитків агропромислового комплексу становить $8,7 млрд. Згідно з оцінкою експертів проєкту KSE Institute “Росія заплатить”, найбільша частка збитків агросектору — через знищення та пошкодження сільгосптехніки, внаслідок чого оціночні втрати виробників складають понад $4,65 млрд. Загалом внаслідок війни пошкоджено або зруйновано 109,6 тис. одиниць сільгосптехніки.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

Напрями за якими здійснюється визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф доповнили новим напрямом, що включає шкоду від каліцтва, тілесного ушкодження, загибелі сільськогосподарських тварин, а також збитки, внаслідок знищення чи пошкодження сільськогосподарської техніки та обладнання для агропромислового комплексу.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору