Ужгородка

Новини Закарпаття

Зміна погоди призвела до подорожчання полуниці на українському ринку

Наразі ціна на полуницю в Україні в середньому на 14% вища, ніж в аналогічний період минулого року

За минулі вихідні українські виробники полуниці садової отримали можливість підвищити відпускні ціни на свою продукцію, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Першочерговою причиною подорожчання оператори ринку називають нестабільні та малооб’ємні поставки української ягоди, оскільки через погодні умови багато садівників не змогли розпочати збирання полуниці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Лише з початку поточного тижня полуниці в українських господарствах подорожчала в середньому на 28%. Так, сьогодні місцеві садівники відвантажують цю ягоду на свіжий ринок по 40-80 грн/кг ($1,09-2,19/кг) залежно від якості та обсягу партії. Зростанню цін у даному сегменті надає підтримку не тільки зменшення пропозиції місцевої ягоди на українському ринку, а й попит, який, за словами операторів ринку, залишається на досить високому рівні.

Наразі ціна на полуницю в Україні в середньому на 14% вища, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас більшість ключових гравців ринку не виключають, що незабаром ціна в цьому сегменті може помітно знизитися. Свою думку вони аргументують тим, що погодні умови стабілізуються, внаслідок чого збільшиться пропозиція полуниці садової з місцевих господарств.

Нагадаємо, ще торік стало відомо, що суниця садова зазнала чи не найбільших втрат через війну серед ягідних культур. Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди, що своєю чергою має призвести до росту ціни на неї.

СФГ “Круїз”, що на Одещині, планує у серпні 2023 досадити 15 га полуниці. Плантація забезпечить 300-400 додаткових робочих місць впродовж двох місяців.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору