Ужгородка

Новини Закарпаття

Прикордонники України починають долучатись до декомунізації

Як стало відомо “Бомку” з відповіді начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майора Віктора Бабюка на лист очільника Львівської ОВА Максима Козицького, в органах та підрозділах охорони державного кордону, які дислокуються в межах Львівської області, спільно з органами місцевої влади проведено заходи з декомунізації відповідно до вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Зокрема, здійснено демонтаж об’єктів монументальної пропаганди ворога.

У листі зазначено, що наразі не завершено заходи вiдносно пам’ятника радянському воїну Середі, який розташований у військовому містечку відділення інспекторів прикордонної служби “Лопушанка” відділу прикордонної служби “Сянки”. 

“Відповідно до рішення Турківської міської ради від 24.04.2023 №2159 демонтаж зазначеного пам’ятника буде здійснено Комунальним підприємством “Турківське житлово-комунальне управління” у найкоротший термiн”, – йдеться у листі.

У рішенні Турківської міської ради вказано, що було вирішено провести повний демонтаж пам’ятників: 

  • радянським воїнам, що розташований по вулиці Івана Франка у місті Турка;
  • на братській могилі радянських воїнів 1941-1945 рр. у селі Лопушанка на горі Магура;
  • радянському воїну Середі у селі Лопушанка на прикордонній заставі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору