Ужгородка

Новини Закарпаття

Експонати, які виставлялись у львівській галереї Возницького, хотіли незаконно вивезти за кордон

Про це повідомляє видання Цензор.НЕТ.

“Десь наприкінці травня у Львові при спробі вивозу СБУ і митниця затримали всю східну колекцію “Платар” (Сергія Тарути). Її намагались вивезти з документами галереї Возницького, мовляв, вона не є культурною цінністю. Було відкрито провадження, але джерела підозрювали, що сторони можуть домовитись”, – зазначається у повідомленні журналістів.

У СБУ підтвердили факт відкриття провадження за цією подією.

Зазначається, що судячи з анонсу галереї Возницького може йтися про унікальне зібрання артефактів минулого китайської культури та історії: авторські твори різних майстрів кінця 18 – початку 19 сторіччя.

“Шаблі, ритуальні кинджали, предмети релігійного призначення, вироби зі срібла, слонової кістки, цінних порід дерева та інші предмети, в яких простежуються ідеї будизму, даосизму, конфуціанства, чисельні етнографічні традиції, події середньовічної історії, а також усієї історії правління династії Цін”, – сказано на сайті.

Приватну колекцію культурних пам’яток “Платар” заснували підприємець Сергій Платонов (помер у 2005 році) та підприємець і політик Сергій Тарута.

Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького — найбільший художній музей України. Розташований на вулиці Стефаника, 3, майже навпроти Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника. Загальна кількість експонатів становить понад 67 тисяч одиниць різних груп зберігання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору