Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна у ТОП-10 найбільших світових виробників пшениці

Нині лідер у світовому рейтингу виробників пшениці — Китай

У цьому сезоні Україна здала свої позиції на світовому ринку — за обсягами виробництва пшениці перемістилася з 7 до 10 місця у світі, — до рівня 2014/15 МР. Водночас якщо врахувати, що увесь сезон українські аграрії відпрацювали в умовах війни з росією, утримання Україною статусу одного з десяти найбільших світових виробників пшениці цілком можна зарахувати до головних досягнень 2022/2023 МР, мовиться у рейтингу, який опублікував Latifubdist “ТОП-10 країн виробників пшениці в 2022/23 МР”.

Переважна частка українських аграріїв пристосувався до вирощування пшениці в екстремальних умовах воєнного часу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

По-перше, на півдні і сході України і до війни пшениця вирощувалася в умовах ризикованого землеробства і періодичних кліматичних катаклізмів останніх років, що спонукало фермерів до пошуку більш стійких і урожайних сортів. По-друге, в українських аграріїв сьогодні немає проблем з пошуком прогресивних селекційних розробок — вони широко представлені на ринку. І щорічно з’являються новинки. Наприклад, LNZ Group в цьому сезоні в межах проекту LNZ-Hub презентує фермерам 5 нових сортів озимої остистої пшениці зі своєї селекційної лінійки LEGEND. На ділянках LNZ-Hub вони були висаджені у жовтні 2022 року, тобто це саме сорти «загартовані війною,— зазначили в матеріалі.

Натомість лідерство ж у виробництві пшениці у світі за Китаєм.

Нагадаємо, 6 червня біржові котирування на пшеницю поповзли уверх.

Оскільки економіка США бореться з численними зустрічними вітрами, спричиненими агресивним підвищенням процентних ставок Федеральною резервною системою, на горизонті маячить ще один ризик: суха погода. Очікується, що фермери, які вирощують пшеницю, зберуть лише 67% посівних акрів, показали дані, оприлюднені Міністерством сільського господарства США (USDA).

Компанія LNZ Group представила нові сорти озимої пшениці бренду LEGEND, передає пресслужба компанії LNZ Group.

Майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до нужденних та голодних країн. З них — 140 тис. тонн цієї культури було відвантажено в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

В Україні зросли площі посіву ярої пшениці. За попередніми даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на середину травня в країні вже посіяно 247 тис. га культури. Прогнозується, що цей показник сягне до 285 тис. га.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору