Ужгородка

Новини Закарпаття

Аналітики заявляють про погіршення перспектив молочного ринку

Нині баланс цін тримається в першу чергу внаслідок внутрішнього споживчого ринку

На найближчі місяці аналітики молочного ринку та трейдери налаштовані песимістично щодо перспектив світового та європейського ринку, передає infagro.

Основні фактори, які гальмують активність покупців:

  • друге поспіль зниження індексу GDT та пасивність Китаю, закупівлі якого знаходяться на рівні часів жорсткого карантину
  • інформація щодо зростання запасів біржових молочних товарів на складах ЄС та падіння попиту на такі сировинні фракції як наливні вершки та наливне концентроване молоко
  • новини щодо рецесійних настроїв в ЄС та США

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тож спостерігається стабілізація спотових цін біржових товарів (з корекцією вниз), зниження вартості ф’ючерсів та форвардних контрактів на 3-4 квартали. Ці ж новини змушують переглядати прогноз тренду закупівельної ціни сирого молока в Україні до кінця 3 кварталу.

Наразі в Україні відбувається стабілізація на ринках сирого молока та біржових молочних товарів. В минулі тижні ціни перестали знижуватися. Поточні рівні цін, схоже, відповідають балансовому стану. Баланс тримається в першу чергу внаслідок внутрішнього споживчого ринку. Разом з тим виробництво сухого молока залишається нерентабельним, що підтверджує рівень еквівалента молока для СЗМ/масла у порівнянні з актуальними цінами на сировину.

Минулого тижня різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС складає -8% (минулий тиждень -3%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -24% (минулий тиждень -23%).

Еквівалент молока (ЕМ) – перерахунок актуальної (спотової) вартості біржових молочних товарів в еквівалент базового кілограма сирого молока, з урахуванням витрат і норм виробництва даних товарів.

Нагадаємо, молочна компанія “Волошкове поле” планує подвоїти виробництво ультрапастеризованого молока, інвестувавши 1,5 млн євро на постачання лінії “Тетрапак” та збільшивши виробничі потужності.

Спілка молочних підприємств України звертається до українського уряду з вимогою заборонити імпорт молочної продукції з Польщі.

Руйнування ланцюжків реалізації молока-сировини, а також готової продукції, цілих молочнотоварних ферм та молокопереробних заводів спричинило падіння закупівельних цін на молоко відразу на 4,6 євро/100 кг.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору