Ужгородка

Новини Закарпаття

На Донеччині цьогоріч небачений врожай черешні, але збирати його нікому

В одному з найбільших садів Донеччини вирощують 36 гектарів черешень, за день збирають до п’яти тонн ягід. Цього літа черешня вродила надзвичайно рясно, але одна з найбільших проблем підприємства – нестача сезонних працівників, пише SEEDS.

Наразі дозріли два сорти: Регіна та Чкалово. Проте, через близькість до лінії фронту та ризики обстрілів, деякі покупці відмовляються приїжджати по врожай, каже агроном Віталій Гуляк.

“До війни ми мали набагато більше покупців. Зрозуміло, що люди бояться, ми перебуваємо в “червоній зоні” — досить ризиковано сюди приїжджати. Але тут є й інший фактор. У нас Краматорськ дуже багато забирав, Костянтинівка, Торське. Зараз ці ринки практично не працюють, і ми змінили орієнтир на Дніпро”, — розповів агроном підприємства Віталій Гуляк Суспільному.

На кількість врожаю вплинули сприятливі погодні умови, каже агроном. Основна проблема — нестача працівників через евакуацію людей з навколишніх сіл та міст.

“На цій площі за хорошого врожаю у нас працювало до двохсот людей. Сьогодні ми можемо забезпечити дві бригади, це близько 50-55 осіб з навколишніх сіл і міст. Урожай дуже великий. Такого врожаю на ранню черешню не було дуже багато років”, — розповів Віталій Гуляк.

Збір ранньої черешні завершиться наприкінці місяця. Найбільші хвилювання, каже агроном, викликають більш пізні сорти черешні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору