Ужгородка

Новини Закарпаття

Сьогодні в світі відзначають день рожевого вина – історія свята

З 2018 року щорічно у всьому світі в четверту п’ятницю червня відзначають Міжнародний день рожевого вина. Ідея створення свята належить Валері Руссель, яка є власницею знаменитих винних господарств Chateau Roubine і Sainte Beatrice. У листопаді 2018 року була створена також Міжнародна організація для планування цього заходу, головою якої є також Валері Руссель.

Трохи історії. Перша згадка про Chateau Roubine (Шато Рубін) в архівах датується початком 14-го століття, коли воно було удостоєно ордена Святого Жана від лицарів-тамплієрів в 1307 році. Протягом 15-го століття господарство належало кільком найбільш впливовим родинам Провансу.

У 1994 році уродженка тутешніх місць Валері Руссель закохалася в Шато Рубін і його околиці, стала власницею господарства і присвятила двадцять років свого життя роботі на виноробні. Використовуючи сучасні технології та керуючись повагою до традицій, вона прагнула домогтися досконалості. В даний час господарство володіє виноградником площею 72 га з чудовим природним дренажем, завдяки чому і з’явилася назва «Рубін», що на прованському діалекті означає «струмок».

Господарство Sainte Beatrice (Сант Біатрис) розташоване в 4 км від прекрасного міста Лорг. З моменту створення будинку в 1978 році Жаном Новаретті і його дружиною воно постійно розвивалося. Сьогодні виноградник охоплює 52 га. Там, де півстоліття тому не було нічого, сьогодні виробляють амбітні, елегантні та ароматні вина. У 2016 році Sainte Beatrice було куплено знаменитим господарством Chateau Roubine, політика якого полягає в тому, щоб зберегти і підтримувати оригінальність будинку.

Це загальновідомо, що Прованс (Provence) є визнаним королівством рожевих вин і авангардом всесвітнього відродження популярності рожевого вина. Згадайте рожеве, і більшість людей думають про Прованс. Близько 88% вин, вироблених в цьому найстарішому регіоні Франції – рожеві. Рожеве вино чудове. Шанувальники цінують його за дивовижний колір, за калейдоскопічні букети, за легкість і універсальну сумісність з величезною кількістю страв. Ці вина поєднують в собі легкість, несерйозність білих, і в той же час – глибину і насиченість червоних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору