Ужгородка

Новини Закарпаття

Чому аграріям варто звернути увагу на коріандр

Науковці з Кіровоградщини радять українським аграріям звернути увагу на перспективну культуру – коріандр. Його селекцією в Україні займаються виключно у цьому регіоні. Вирощене насіння реалізують у нашій країні та за кордон.

Загалом в Україні коріандр вирощує менше десяти господарств. Однак це – експортно орієнтована культура, з якою можна виходити на європейський ринок.

«Коріандр – універсальна культура: олійна, ефіроолійна, технічна. Використовується в харчовій галузі. До прикладу, як приправа до риби та хліба, також є основою в парфумерії», – розповів заступник директора Інституту сільського господарства Степу НААН України Віталій Іщенко.

Також по темі: Тернопільський фермер назвав три найприбутковіші культури

Аби розробити технологію вирощування у центрі країни, де коріандр не був традиційною культурою, наші науковці проводили дослідження близько двадцяти років. «Оксаніт» – єдиний універсальний сорт цієї культури, що є в Держреєстрі сортів рослин України.

«Висівають коріандр у степовій та лісостеповій зонах. У середньому збирають до півтори тони на гектар, але за ідеальних умов вирощування його потенціал значно більший. Урожай достигає одночасно з ранніми зерновими. Це – вибаглива культура та економічно вигідна», – розповідає завідувачка лабораторії Інституту сільського господарства Степу НААН України Галина Козелець.

Попри багаторічні дослідження культури, каже Галина Козелець, попереду ще багато роботи і науковці вже планують виводити нові сорти.

Серед іншого коріандр – чудовий медонос. Один гектар продукує близько 500 кілограмів якісного меду. Це вдвічі більше, ніж соняшник. Тож нерідко насіння коріандру купують пасічники. Адже навіть у спеку на полі рояться бджоли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору