Ужгородка

Новини Закарпаття

На Київщині виявили сотні диких червонокнижних орхідей

Таке унікальне місце — єдине в Київській області, пояснюють екологи

Біля села Страхолісся, що на Київщині, експедиція Київського еколого-культурного центру виявила осередок двох видів диких орхідей, занесених до Червоної книги — любки дволистої та пальчатокорінника м’ясочервоного. Ймовірно, таких рослин вже не залишилось на території Європи, зазначили КЕКЦ у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Такої великої кількості чарівних диких орхідей ми ще в житті не бачили. Такого, мабуть, вже не залишилось в Європі. На невеликій ділянці болотистого берега вздовж впадання річки Тетерів у Дніпро біля села Страхолісся Іванківської ОТГ Вишгородського району Київщини експедиція Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) днями виявила незвичайну кількість двох рідкісних видів диких орхідей, занесених до Червоної книги України-любки дволистої та пальчатокорінника м’ясочервоного, – мовиться в дописі.

Загалом біля села Страхолісся ростуть близько двох сотень диких орхідей. Таке унікальне місце — єдине в Київській області, пояснюють екологи. Київський еколого-культурний центр звертатиметься до Іванківської селищної ради з проханням погодити створення заказника для охорони Королівства орхідей. Ділянка із червонокнижними квітами може стати цінною для об’єктів зеленого туризму та одним із джерел доходу для Іванківської ОТГ.

В Україні вже є місця цвітіння диких рослин, які користуються популярністю у туристів. Це, зокрема, долина нарцисів на Закарпатті, долина диких тюльпанів біля Львова, а також ліс із підсніжниками у Холодному яру на Черкащині.

Нагадаємо, лавандове поле площею 10 га висадили у селі Білівці Хотинської міської громади Чернівецької області.

На Закарпатті за ініціативи ФГ “Лавандова Гора” створено всеукраїнську спільноту власників лавандових полів “Лавандові поля України”.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору