Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграрії півдня зазнають труднощів у вирощуванні цибулі

Багато фермерів-овочівників зіштовхуються з проблемами забур’яненості цього року

На півдні виробникам цибулі доводиться нині боротися з бур’янами та хворобами, зазначив агроном ПП “Агро Юг Експорт” Ігор Сєріков у сюжеті “Юг.Today”. На Одещині спостерігалося багато опадів, в результаті чого господарство отримало дружні сходи цибулі, однак це призвело і до забур’янення.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відбувається фаза третього-четвертого листа, і у нас поле починає катастрофічно заростати бур’янами. Ми працюємо хімією і препаратами, але не всі вони є в наявності. Тому доводиться застосовувати людську працю, — наголосив Сєріков.

Читайте також: в Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Натомість через бур’яни є ризик втрати щонайменше половини врожаю цибулі. Багато фермерів-овочівників зіштовхуються з проблемами забур’яненості цього року. Як зауважив експерт, у декого почалися проблеми з хворобами, хто не встиг обробити фунгіцидами. Тож більшість фермерів зіштовхуються у різній з великими проблемами.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

До повного дозрівання цибулі залишилось майже 2 місяці.

Нині на українському ринку відзначається тенденція зниження цін на ранню цибулю, повідомляють аналітики EastFruit. На цьому тижні більшість українських фермерів приступили до масового збирання цибулі нового врожаю. Як результат, різке збільшення пропозиції цієї продукції на ринку спричинило чергове зниження цін у сегменті.

Нагадаємо, ріпчаста цибуля коштувала дорожче ніж в аналогічному періоді минулого року в 3,7 раза. Позитивні цінові тенденції, за словами учасників ринку, збережуться до масового надходження продукту нового врожаю.

Аграрії в Україні планують масово вирощувати цибулю через вигідність такого продукту, тож ціни на неї почнуть падати у червні, припустив член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Попри втішні прогнози, цибуля все ж таки подорожчає ще сильніше. Ціни зростатимуть до середини травня, як попередила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору