Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна імпортує учетверо більше сирів, ніж експортує

Сири імпортували до України переважно з Польщі (43,2%), Німеччини (21,5%), Нідерландів (8,8%)

У січні-травні 2023 року Україна імпортувала 13 тис. т сирів на суму $77,9 млн, свідчать дані Державної митної служби, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, у травні з-за кордону ввезено 2,8 тис. т сирів, на що витрачено $16,5 млн.

Сири імпортували до України переважно з Польщі (43,2%), Німеччини (21,5%), Нідерландів (8,8%).

Експорт українських сирів протягом п’яти місяців 2023 року сягнув 3,3 тис. т на суму $16 млн.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої

Так, у травні постачання на зовнішні ринки 0,7 тис. т сирів принесло Україні $3,2 млн.

Найбільшими покупцями вітчизняних сирів у січні-травні 2023 року були Казахстан (55,7%), Молдова (25,4%), а також Йорданія (3,9%).

Нагадаємо, наразі виробники сиру не схильні знижувати ні обсяги виробництва, ні базові ціни. Водночас реалізацію стимулюють акціями.

Одна з провідних галузей сільського господарства — молочна промисловість, через війну переживає свої найскладніші часи. Попри обстріли, скорочення поголів’я, руйнування господарських будівель, аварійні відключення світла й загрозу для життя працівників — більшість українських виробництв оговталися та продовжили свою діяльність. “Молочній майстерні” компанії Ardis Group вдалося зберегти виробничі потужності, щоб виробляти достатню кількість сирів для внутрішнього ринку та українських споживачів, розповів директор виробництва Олександр Українець.

World Cheese Awards — наймасштабніший сирний конкурс в Європі. 2022 року на міжнародному сирному конкурсі у Великій Британії вперше взяли участь 39 сирів з України.

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становила близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року.

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС, мовиться у сюжеті.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору