Ужгородка

Новини Закарпаття

За тиждень ціна на огірки впала ще на чверть

Та попри чергове зниження відпускних цін, сьогодні тепличний огірок в Україні коштує в середньому на 25% дорожче, ніж в аналогічний період 2022 року

На українському ринку стрімко дешевшає тепличний огірок, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Українські тепличні комбінати відвантажують огірок по 25-45 грн/кг ($0,68-1,23/кг), що в середньому на 23% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Таку ситуацію гравці ринку пояснюють одразу кількома факторами. По-перше, пропозиція огірків з плівкових теплиць продовжує збільшуватися, що вкрай негативно позначається на темпах збуту цієї продукції. Водночас великі комбінати зачищають теплиці й часто пропонують до продажу некондиційний огірок. Попит у цьому сегменті залишається мінімальним, що також змушує виробників знижувати ціни на огірки, — зазначили аналітики.

Та попри чергове зниження відпускних цін, сьогодні тепличний огірок в Україні коштує в середньому на 25% дорожче, ніж в аналогічний період 2022 року. Водночас більшість ключових гравців ринку вважають, що негативний ціновий тренд у цьому сегменті переважатиме й надалі, якщо ситуація з темпами збуту огірка не покращиться.

Нагадаємо, нідерландський виробник Schenkeveld Zijtwende, котрий раніше вирощував томати з досвічуванням, через енергетичну кризу перебудувався на виробництво огірків.

Великі тепличні комбінати зменшили вирощування огірків та збільшили — томатів, адже вони потребують менше енерговитрат. Про це розповів власник тепличного господарства на Дніпропетровщині Максим Мироненко у блозі компанії Rijk Zwaan Ukraine.

Українські тепличні комбінати цього тижня підвищили відпускні ціни на огірок, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами галузевих експертів, подорожчанню цієї продукції на українському ринку сприяють одразу кілька факторів. Насамперед зростанню відпускних цін сприяє скорочення пропозиції огірка на ринку. Водночас попит у даному сегменті досить високий, ця продукція має попит не тільки на свіжому ринку, але й переробними підприємствами.

Landlord повідомляв, в  Україні зростають ціни на білокачанну капусту.

Окрім цього, в Україні стрімко зростає ціна на якісний тепличний томат, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За інформацією проєкту, через сильну спеку різко погіршилася якість даної продукції. Виробники нерідко повідомляють, що на плодах залишаються опіки через активне сонце. У результаті на ринку зростає пропозиція некондиційного томату, тоді як якісної продукції мало пропонується.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

У місті Ніжин Чернігівської області планують створити музей огірка.

Огірки надзвичайно теплолюбні, тому висівати їх можна лише за стабільних плюсів вдень і вночі. Якщо ж температура вище 25 градусів, треба ще й контролювати вологість грунту. За календарем це період від травня до липня.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору