Ужгородка

Новини Закарпаття

“Нібулон” долучився до дослідження про вплив війни на довкілля України та Європи

Через підрив Каховської ГЕС південь України опинився на межі техногенної катастрофи, екологічні наслідки якої будуть незворотними не лише для України, а й для всієї європейської спільноти

Компанія “Нібулон” долучилася до великого дослідження про вплив війни на навколишнє середовище України та Європи. У пресслужбі наголосили, що світ має знати про наслідки, оперувати цифрами та фактами під час обговорення питань відновлення.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Через підрив Каховської ГЕС південь України опинився на межі техногенної катастрофи, екологічні наслідки якої будуть незворотними не лише для України, а й для всієї європейської спільноти. Годі й говорити про відсутність судноплавства й можливості транспортувати вантажі більш екологічним видом транспорту на роки.

Забруднення вибухонебезпечними об’єктами завдало колосальної шкоди полям, степам, лісам та біорозмаїттю країни. Так, загальна площа території, яку потрібно розмінувати компанії, складає близько 25,5 тис. га, що становить майже 30% земельного банку “Нібулон”. Кожен замінований гектар української землі має прямі наслідки для глобальної продовольчої безпеки, адже це 4 тис. тонн незібраного врожаю зернових або 8 тис. тонн незібраного врожаю кукурудзи.

До початку повномасштабного вторгнення компанія регулярно проводила заходи щодо попередження вичерпання природних ресурсів, що є невіддільною складовою стандарту екологічного добробуту компанії.

Зараз під час війни ми продовжуємо рухатись уперед відповідно до наших цінностей і стратегії сталого розвитку. Власними силами розміновуємо поля, аби забезпечити продовольчу безпеку, й водночас робимо все можливе, аби кожен злочин було зафіксовано, – мовиться у повідомленні.

Дослідження реалізується командою TopLead спільно з Міністерством захисту довкілля та природоохоронних ресурсів України й польським виданням Gazeta Wyborcza і буде презентовано на EU Green Week в Брюсселі, Конференції ООН зі зміни клімату СОР28 тощо.

Довідка: до війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

У компанії “Нібулон” прозвітували про результати весняної посівної та поділилися планами на найближчий період.

До повномасштабного вторгнення “Нібулон” був лідером річкових перевезень аграрної продукції в Україні. Компанія системно нарощувала власний флот та будувала річкові термінали на Дніпрі та Південному Бузі. Велика війна заблокувала роботу на внутрішніх водних шляхах. Та навіть за таких умов компанія знайшла можливості поновити роботу свого флоту і терміналів.

Миколаївські фахівці “Суднобудівно-судноремонтного заводу “Нібулон” будуватимуть флот для українських прикордонників у Франції. Корабелів буде задіяно в будівництві катерів з нуля – від початку складання палуби до пусконалагоджувальних робіт. Отримана експертиза дозволить надалі здійснювати технічне обслуговування флоту в Україні силами наших спеціалістів. Завдяки цьому можна підтримувати судна в належному стані та зменшити сукупну вартість володіння флотом, яка в середньому на 70% складається з витрат на обслуговування.

Філія “Бессарабська” компанії “Нібулон” впроваджує електронну чергу для автотранспорту, що полегшить та прискорить процес приймання продукції від постачальників. Про це повідомив директор з логістики “Нібулон” Сергій Калкутін, інформує пресслужба компанії.

Перевантажувальний термінал компанії “Нібулон” (філія Козацька), що розташований на території селища Козацьке Херсонської області, опинився під водою внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору