Ужгородка

Новини Закарпаття

Технології: чи може ШІ допомогти тим, хто п’є, купити кращу пляшку вина?

Штучний інтелект (ШІ) не відчуває смаку чи запаху – принаймні поки що – але зараз він все частіше допомагає людям купити пристойну пляшку вина.
Огляд технології від ВВС

Блейк Херші каже, що його дружина надихнула його дружину на створення додатка для рекомендацій вина на базі ШІ.

Одного разу на вихідних вона була у від’їзді з друзями, і оскільки він є винним експертом у їхніх стосунках, вона постійно надсилала йому повідомлення з ресторанів, просячи його пропозицій.

Містер Херші каже, що ця ситуація змусила його зрозуміти, що людям потрібен простіший спосіб вибрати пляшку, яка їм сподобається, у ресторані, супермаркеті чи винному магазині.

«Не дивлячись на всі досягнення в галузі технологій, процес гортання великих винних карт, повних незрозумілого винного жаргону, доки ви не здаєтеся і не запитуєте рекомендацію в обслуговуючого персоналу, коли вони не знають ваших уподобань, здавався мені застарілим», — сказав він. каже.

Так народилася ідея американського Sippd із запуском програми в Штатах у 2021 році. У той час як інші додатки для рекомендацій вин тепер все частіше включають штучний інтелект, як-от лідер ринку Vivino, відмінність від Sippd полягає в тому, що він базувався на технології з самого початку.


ДЖЕРЕЛО ЗОБРАЖЕННЯ,SIPPDПідпис до зображення,

Блейк Херші запустив Sippd у 2021 році

Нові користувачі починають із заповнення онлайн-вікторини щодо вина, яка аналізує їхні винні переваги, такі як колір, тіло, кислотність, смак, солодкість і ціна.

Потім програмне забезпечення програми зі штучним інтелектом виконує «важку роботу», генеруючи тисячі особистих рекомендацій щодо вина, які воно називає «відповідними смаками». Вони оцінюються у відсотковому співвідношенні, з оцінками 100%, які прагнуть бути ідеальним відповідником.

Потім ви можете почати сканувати винні карти або етикетки за допомогою камери свого мобільного телефону, і Sippd надасть вам оцінку відповідності смаку для кожної пляшки.

Потім Sippd продовжує вивчати, коли користувач повідомляє додатку про свої покупки вина. Мета полягає в тому, щоб індивідуальні рекомендації програми ставали ще точнішими.

«Початківці, які п’ють вина, зазвичай переповнені кількістю вибору, який вони мають під час купівлі вина, і часто не мають уявлення, з чого почати вивчати свої уподобання щодо певних смаків, характеристик і стилів», — говорить він.

«Тому наша команда розробила вступну вікторину, щоб дати новачкам простий і доступний спосіб увійти у величезний світ вина».

Також по темі: Сьогодні в світі відзначають день рожевого вина – історія свята

Наразі Sippd, що базується в Меріленді, доступний лише в США, тепер має 100 000 користувачів, і користуватися додатком можна безкоштовно. Бізнес заробляє гроші, запрошуючи людей купувати рекомендовані вина безпосередньо через додаток для доставки.

ДЖЕРЕЛО ЗОБРАЖЕННЯ,GETTY IMAGESПідпис до зображення,

Купівля пляшки вина може бути складним процесом

У Норвегії технічний підприємець Ніколас Бенц ще в 2020 році запустив першу версію свого додатка FinpåVin для рекомендацій вина на основі штучного інтелекту.

Пан Бенц описує штучний інтелект як «живу, дихаючу річ», яка вчиться з уподобань користувачів, постійно налаштовуючи свої рекомендації.

Хоча зараз додаток працює лише з винами, які продаються в державних алкогольних магазинах Норвегії, пан Бенц розглядає можливість розширення за кордоном.

Він каже, що зараз він також прагне навчити штучний інтелект «створювати унікальні індивідуальності для вин на основі їхніх характеристик», щоб вина могли «розмовляти». Або, принаймні, щоб штучний інтелект прикидався вином, що говорить.

«Я також розробляю соціальну мережу, де вино займає центральне місце, і за допомогою штучного інтелекту кожне вино ділиться вмістом соціальних мереж, як-от зображеннями та текстовими оновленнями. Користувачі можуть навіть спілкуватися з вином, щоб дізнатися більше про нього».

Але що думають про такі програми професійні винознавці? Погляд неоднозначний.

«Загалом я вважаю, що вони можуть бути справді хорошими, якщо використовувати їх належним чином», — каже Джон Даунс, який є майстром вина та має найвищу кваліфікацію в галузі. «Ці додатки зв’язуються з людьми, з обивателями, у спосіб, який часто не вдається виноторговцям.

«Вони мають великий потенціал, допомагаючи людям і допомагаючи їм краще зрозуміти вино».

Письменник про вина Джеймі Гуд набагато критичніший, кажучи, що програми для вина «часто обіцяють багато, але не виконують».

«Проблема зі спробою підібрати вина до потреб споживачів полягає в тому, як розбити вино на складові частини, а потім зрозуміти їх природу та якості значущим чином, щоб отримати дані для гри в додатку?» він питає.

«І звідки програма може знати про десятки тисяч різних вин, що виробляються щороку, з численними марочними варіаціями? Якщо ви хочете знайти більш цікаву пляшку для напою, зайдіть у справді хороший незалежний магазин або веб-сайт, який матиме ретельно підібраний асортимент вин».

ДЖЕРЕЛО ЗОБРАЖЕННЯ,НІКОЛАС БЕНЦПідпис до зображення,

Ніколас Бенц — завзятий ентузіаст вина

В Оксфордському університеті Сандра Вахтер є професором технології та регулювання, де вона досліджує правові та етичні наслідки ШІ. З огляду на те, що вона є світовим лідером у вивченні штучного інтелекту, ви можете уявити, що вона буде підтримувати програми вина на базі штучного інтелекту.

Натомість вона каже, що це сфера, де люди дійсно повинні намагатися знайти хорошу пляшку самостійно, не вдаючись до допомоги технологій. «Коли справа доходить до запахів і смаку, їжі чи напоїв, ми можемо захотіти насолоджуватися випасом і смакувати, а не слідувати рекомендаціям [з додатка].

«Нам може бути приємно стежити за власними очима та носами, і ми цінуватимемо, коли нас здивує страва чи напій. Хоча я бачу багато захоплюючих ролей штучного інтелекту в нашому суспільстві, деякі сфери знань краще залишити нам самим».

Керівник відділу маркетингу Sippd Алісія Ортіс заперечує, що програма просто допомагає людям, особливо початківцям, які п’ють вино, «тому їм більше не потрібно кидати кубики чи витрачати зайвий час на дослідження, коли вони могли б просто потягувати та насолоджуватися».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору