Ужгородка

Новини Закарпаття

Зливи та град знищили врожай елітного перцю на південному заході Франції (відео)

У французькому департаменті Атлантичні Піренеї, розташованому на південному заході країни, всього за кілька годин випала місячна норма опадів. Гроза, що вибухнула вдень 20 червня 2023 року, застала жителів зненацька. Зливи супроводжувалися ураганним вітром і градом діаметром до 4 сантиметрів.

Під удар потрапили поля елітного червоного перцю “Еспелет” (фр. Piment d’Espelette). За інформацією місцевої влади, посіви багатьох фермерів повністю знищені, зазначають фахівці EastFruit з посиланням на Euronews.

Найбільших збитків зазначають у селах Ітсасу, Аіньоа та Аспаррен, де довелося навіть евакуювати школу. Загалом “помаранчевий” рівень загрози було оголошено у 22 департаментах. У сусідніх Ландах близько 2 000 будинків залишилися без електрики, перекрито кілька доріг. Повідомляється про повені.

Червоний перець “Еспелет” (Piment d’Espelette) – вид перцю стручкового, вирощують на південному заході Франції, названий на честь селища Еспелет. 2000 року зареєстрований у національній системі контролю автентичності походження (Франція), а 22 серпня 2002 року – у загальноєвропейській зі статусом PDO, межі якого обмежуються комунами Еспелет, Еноа, Камбо-ле-Бен, Альсу, Ітксасу, Жачу, Ларресор, Сен-Пе-сюр-Нівель, Сураїд і Юстаріс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору