Ужгородка

Новини Закарпаття

Орбан хоче, щоб заборона на імпорт українського зерна в Угорщину діяла і після вересня

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан виступив за те, щоб заборона на імпорт українського зерна в Угорщину діяла і після закінчення терміну заборони Єврокомісії 15 вересня.

Про це, як пише “Європейська правда“, Орбан сказав за підсумками зустрічі прем’єрів країн Вишеградської четвірки в Братиславі, його цитує агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Ми поділяємо побоювання, які викликає в наших країнах зерно, що надходить з України. Ми за те, щоб зерно з України вирушало за межі Європи, але ми проти, щоб це зерно залишалося тут, наприклад, в Угорщині, і знищувало весь угорський зерновий ринок”, – заявив Орбан.

“Тому “так” транзиту, “ні” імпорту, і ми, як і раніше, вважаємо, що ця заборона має зберігатися із середини вересня”, – сказав він.

Також по темі: Угорщина попросила Брюссель продовжити обмеження на імпорт агропродукції з України до кінця року

Як відомо, 2 травня Європейська комісія ухвалила виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту обмеженої кількості товарів з України. Заходи стосуються чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику – походженням з України.

Єврокомісія заявила, що ці обмеження спрямовані на усунення логістичних проблем, пов’язаних з цими продуктами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Таким чином імпорт продуктів до цих країн заборонений, а транзит – ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору