Ужгородка

Новини Закарпаття

Румунія може обмежити потік українського зерна до порту Констанца

У Румунії розглядають заходи щодо надання місцевим фермерам пріоритетного доступу до порту Констанца під час збирання врожаю, що може обмежити потік українського зерна. Про це пише Rail.insider із посиланням на Reuters.

«Міністерство сільського господарства Румунії запропонує на переговорах з Брюсселем і Києвом оптимізацію комерційних потоків зерна до порту Констанца, щоб захистити місцевих фермерів під час збирання врожаю», — повідомило Reuters джерело в міністерстві.

Джерело не уточнило, яких заходів може бути вжито, але додало, що більша ясність щодо очікуваних обсягів може допомогти організувати потоки.

Також по темі: Угорщина ініціює розширення морських шляхів для українського експорту

Сезон збирання врожаю починається зазвичай у липні та переважно триває до жовтня. Водночас у липні «зерновий коридор» для експорту українського збіжжя може припинити свою роботу.

Зауважимо, що Румунія входить до переліку країн, до яких Єврокомісія обмежила імпорт українського зерна. Проте раніше заявлялося, що порт Констанца готовий обробляти українську агропродукцію в разі закриття «зернового коридору».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору