Ужгородка

Новини Закарпаття

Збитки українських тваринницьких ферм внаслідок війни становлять близько 2 млрд грн

Майже 20% поголів’я великої рогатої худоби було сконцентровано на тимчасово окупованих територіях, або на яких ведуться активні бойові дії.
Про це під час наради за участі керівництва Національної академії аграрних наук України (НААН), Мінагрополітики, наукових установ, науковців, комерційних структур “Про результати роботи та завдання з розвитку галузі тваринництва в дослідних господарствах мережі НААН” повідомив президент НААН Ярослав Гадзало.

Станом на 30 травня 2023 р. в усіх категоріях українських господарств чисельність поголів’я ВРХ становила 2,54 млн голів. Зокрема поголів’я корів становило 1 355 млн голів, свиней — 4,96 млн голів, овець та кіз — 1,13 млн голів. Поголів’я птиці на зазначену дату складало 176,6 млн голів.

Науковець зазначив, що за час повномасштабної війни в Україні втрачено 15-20% поголів’я великої рогатої худоби, свиней і птиці. Збитки від загибелі тварин і пошкодження тваринницьких ферм становлять приблизно 2 млрд грн.

Як повідомила GrowHow пресслужба наукової установи, нарада відбулась на базі ТДВ “Терезине” у Білоцерківському районі Київській області. Підприємство можна розглядати як показове для більшості відносно нових виробництв України, які планують займатись молочним скотарством і проводити реконструкцію або нове будівництво виробничих об’єктів.

Наразі тут обробляють 4500 га землі, утримують 3320 голів ВРХ, 25 тис. голів свиней, зокрема основних свиноматок — 1800 голів. У грудні 2012 р. у господарстві вперше в Україні побудували комплекс з автоматизованою системою доїння корів. Щодоби на фермі виробляють 35 тонн молока екстра ґатунку і реалізують у заліку 40 тонн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору