Ужгородка

Новини Закарпаття

Фермери поспішають забезпечити український ринок кавунами: баштани з’явилися і на Вінниччині

Зокрема у селі Велика Кісниця, що на півдні Вінниччини, місцевий мешканець Андрій Федик вже засіяв кавунами 70 соток землі біля свого дому

Після підриву дамби Каховської ГЕС, посмакувати херсонськими кавунами доведеться ще не скоро. Однак мешканцям Вінниччини пощастило – в регіоні останні роки почали активно засівати цю культуру та успішно її вирощувати, передає Вінниця.info

Зокрема у селі Велика Кісниця, що на півдні Вінниччини, місцевий мешканець Андрій Федик вже засіяв кавунами 70 соток землі біля свого дому.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вирощування кавунів я більше сприймаю, як хобі. І це не сприймається, як бізнес. Просто, щороку біля хати має бути баштан. У мене під нього відведено зараз 70 соток. Буде що поїсти з родиною. Решту реалізуємо в нашому регіоні, – розповів Федик.

Фермер запевняє, що не просто вирощує кавуни, а ще й проводить певні дослідження щодо сортових особливостей та технології вирощування.

Ми використовуємо технологію розсадним спосіб з використанням крапельного поливу та плівки. Прописана програма фертигації. Відповідно очікуємо на гарний результат, – пояснює Федик.

На його думку, українці цього року обов’язково скуштують вітчизняні кавуни, – завозити з-закордону потреби не буде.

Насправді, цього року в різних куточках України взялися вирощувати баштани. Але у цьому є один негативний момент. Як у приказці: “Не знаючи броду, не лізь у воду”. Але, з плюсів – в Україні цього року кавунів буде достатньо. Які будуть вирощені у нашій країні. І буде представлений широкий асортимент. Питання лише у тому, скільки буде, та якою буде вартість, – акцентує фермер.

А також ділиться торішнім досвідом. Попри поганий врожай на баштанові, йому вдалося вторгувати близько 100 тисяч гривень. Цього року сподівається на гарний врожай та прибуток, який також планує віддати на потреби ЗСУ.

Нагадаємо, на Рівненщині фермери засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 га кавунів. Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. На Рівненщині клімат, звісно, відрізняється. Водночас фермери запевняють, що рівненські кавуни, які будуть на ринку, виявляться не гіршими за херсонські.

Навесні повідомлялося, що фермери збираються засіяти  баштан. Тому українці зможуть очікувати на херсонські кавуни.

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

Замість херсонських кавунів українці цьогоріч також споживатимуть кавуни, вирощені на полях Одеської та частини Кіровоградської областей, оскільки більшість полів Херсонщини досі замінована.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору