Ужгородка

Новини Закарпаття

Німецький міністр виступив проти заборони на імпорт українського зерна

Міністр продовольства та сільського господарства Німеччини Джем Ездемір виступив проти запровадження окремими країнами Євросоюзу односторонніх заборон на імпорт зерна з України.

Як пише DW, міністр особливо наголосив на необхідності виявити солідарність з жителями України, які страждають через вторгнення російських військ, що триває.

“Необхідно зробити все, якщо маршрут (експорту сільськогосподарської продукції — ред.) через Чорне море і далі використовуватиметься Росією як тиск”, — підкреслив Ездемір.

Також по темі: Німеччина готова підтримати Україну у розгортанні ринку біометану

Нагадаємо,  2 травня ЄС встановив обмеження на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до 5 червня, щоб зменшити надлишок пропозиції зернових в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Саме ці країни скаржилися, що дешевше українське зерно робить внутрішнє виробництво збитковим.

При цьому протягом цього періоду українська пшениця, кукурудза, ріпак і соняшник можуть продаватися в будь-яку іншу країну ЄС.

Зазначені країни вимагали продовження дії заборони щонайменше до кінця року. А в Єврокомісії допускали можливість продовження дії обмежень на імпорт зерна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору