Ужгородка

Новини Закарпаття

Китай втратив лідерство світового рейтингу з експорту яблука. Першість, ймовірно, перейде до Італії

Основна з причин падіння експорту яблука з Китаю, на думку аналітиків, полягає у зниженні обсягів виробництва внаслідок низки погодних катаклізмів. За різними оцінками, виробництво яблука в Китаї знизилося на 4-5 млн тонн

Китай, що є багаторічним лідером світового рейтингу експортерів яблука, в сезоні 2022/23 років різко знизив обсяги експорту. Так, за оцінками аналітиків EastFruit, цього сезону точно відбудеться зміна лідера світового рейтингу експорту яблука.

Очолити рейтинг найбільших світових експортерів свіжого яблука за підсумками сезону 2022/23 років найімовірніше зможе Італія. Також існує висока ймовірність, що і Польща обійде Китай за обсягом експорту яблука. А ось Іран, який наближався до лідерських позицій у попередні сезони, навпаки, опуститься в рейтингу, тому що експорт яблука з Ірану впав ще різкіше, ніж із Китаю, – зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Основна з причин падіння експорту яблука з Китаю, на думку аналітиків, полягає у зниженні обсягів виробництва внаслідок низки погодних катаклізмів. За різними оцінками, виробництво яблука в Китаї знизилося на 4-5 млн тонн.

Обсяг експорту яблука з Китаю в сезоні 2022/23 років може скласти близько 750 тис. тонн і знизиться приблизно на 25% порівняно з попереднім сезоном. Це також буде найменший за багато років обсяг експорту свіжого яблука з цієї країни.

Водночас Іран може знизити обсяги експорту яблука в сезоні 2022/23 років одразу на 40%, що опустить його одразу з другого на сьоме місце у світовому рейтингу.

Аналітики зауважили, що вперше головним ринком збуту китайського яблука за підсумками сезону може стати В’єтнам, який найімовірніше випередить Індонезію за обсягом імпорту. Також великі обсяги експорту яблука з Китаю відзначалися на ринки таких країн, як Таїланд, Філіппіни й Бангладеш. Тоді як Узбекистан посів 12-те місце в рейтингу найважливіших ринків збуту для китайського яблука, збільшивши його імпорт у 2,5 раза за рік.

Імпорт яблука в Китай за цей період також різко зріс, що лише підтверджує оцінки зниження обсягів виробництва. Очікується, що Китай імпортує рекордний обсяг яблука, який перевищить 100 тис. тонн. Головні постачальники яблука до Китаю – це, вже традиційно, Нова Зеландія, ПАР, Чилі, США та Франція. Порівняно невеликі обсяги до Китаю експортують також Австралія та Польща.

Нагадаємо, у січні-березні 2023 року експорт агропродовольчої продукції становив $6,75 млрд, що на 5% перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року, повідомляє ННЦ “Інститут аграрної економіки”. Першу позицію у рейтингу основних імпортерів повернув собі Китай, імпортувавши українського продовольства на суму $986 млн.

Попри заклики та сподівання москви, Китай відмовився купувати російське зерно, пише ділове видання Bloomberg.

Відпускні ціни на яблука на українських ринках встановили ще один рекорд, зазначають аналітики проєкту EastFruit. Щобільше, сьогоднішній рівень відпускних цін на фрукти є рекордним за всю історію незалежності України.

У Швейцарії яблуко є абсолютним лідером у рейтингу фруктів: кожен швейцарець з’їдає в середньому близько 16 кілограмів яблук на рік: сирих, соку або сушених. Зірка серед яблук – “Гала”, щороку швейцарські садівники збирають понад 30 тисяч тонн цього сорту. На другому місці “Голден Делішес”, на третьому – “Бребурн”. Найважливішим районом вирощування яблуні є східна Швейцарія.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору