Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна розробила логістичну схему для експорту зерна, щоб розвантажити Констанцу

Сезонне падіння рівня води в Дунаї, яке розпочинається в липні, може зашкодити виходу морських суден з гирла Бистре, через що в Сулінському каналі утворяться корки. Зернові вантажі переорієнтуються на баржевий флот, який масово попрямує до Констанци. В результаті там ожуть зустрітися два потужних вантажних аграрних потоки — з України та її сусідів.

Про це повідомляє Bizagro з посиланням на Latifundist

Читайте також: Порт Констанца зможе перевантажити понад 20 млн т зерна в разі закриття «зернового коридору»

У випадку такого сценарію портова інфраструктура Констанци буде перевантажена. В УДП говорять, що знаючи про таку проблему, з 2022 року почали працювати над створенням комплексного логістичного ланцюга для українського експорту. Туди входить власна перевалка, перевезення баржевим караваном по Дунаю та завантаження на морське судно у порту Констанца за принципом борт-борт.

«За пів року логістичну схему відпрацювали, вона готова до масштабування. Ми розглядаємо збільшення потужності перевалки у порту Констанци, що дозволить пришвидшити обробку караванів. Зокрема, до уваги беруть інші напрямки експорту — контейнерні перевезення продуктів переробки або нішевих агрокультур до Австрії та Німеччини», — додали в УДП.

Нагадаємо, в Румунії розглядають заходи щодо надання місцевим фермерам пріоритетного  доступу до чорноморського порту міста Констанца під час збирання врожаю, що може обмежити потік українського зерна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору