Ужгородка

Новини Закарпаття

На Київщині та Одещині виробляють унікальне вино за ритмами планет

Всі агрономічні операції – сівбу, полив, підживлення тощо – узгоджують із космічними ритмами, залежно від Сонця, Місяця та інших планет і зірок

Понад чотири роки винороб та засновник Biologist Ігор Петренко займається вивченням біодинамічного підходу та має виноградники у Лісниках та Нових Безрадичах у Київській та Одеській областях відповідно, повідомляє пресслужба biologist. Виноградники знаходяться у Київській та Одеській області, а виноробня розташована у с. Лісники Київської області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ми підлаштувалися під ритм природи, щоб зцілювати, а не шкодити. Для підвищення імунітету лози та ґрунту, ми відмовилися від використання штучних хімікатів, таких як гербіциди та пестициди, та почали використовувати засоби рослинного і мінерального походження, – розповідають у пресслужбі.

Біодинамічний підхід стартує від вирощування винограду. У процесі застосовують біодинамічні препарати, які виробляють з рослинної й тваринної сировини, коров’ячого гною, мінералів. Всі агрономічні операції – сівбу, полив, підживлення тощо – узгоджують із космічними ритмами, залежно від Сонця, Місяця та інших планет і зірок.

Biologist мінімально використовує сірку та інші препарати для боротьби с оксидацією виноградного соку та вина. Ферментація виноградного соку теж проходить природним чином, у дубових бочках. Для більшості вин проводять довгу мацерацію (6-10 днів) з додаванням підсушених гребенів, інформує newfood.

Додатковою особливістю є використання диких дріжджів, які містяться на шкірці фруктів та ягід.

Спонтанне бродіння виникає, коли охолоджений сік винограду підійматися в температурі, приблизно 14-15 градусів, пояснюють в компанії. Дикі дріжджі надають вину характер ґрунту, дають відчути яскраві властивості сорту.

Нагадаємо, виноробня Закарпаття “Шато Чизай” вперше в Україні створила помаранчеве вино – Furmint Orange.

Виноградна лоза має довгу історію як одна з найдавніших культур у світі. Вино, вироблене з винограду, було одним з перших продуктів, які продавалися у всьому світі, відіграючи ключову роль в обміні культурами, ідеями та релігіями. Наприкінці льодовикового періоду виноградна лоза походить від європейської дикої лози. Сьогодні існує лише кілька реліктових популяцій цієї дикої лози, одну з яких можна знайти на півострові Кетч уздовж річки Рейн, між містами Карлсруе та Мангейм, пише scitechdaily.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Глобальне потепління може суттєво змінити найближчим часом і смак вина. Воно стане більш солодким та пряним, а ще воно матиме менше додаткових квіткових ароматів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору