Ужгородка

Новини Закарпаття

Кабінет Міністрів схвалив рішення щодо двох важливих реформ у сфері довкілля

Уряд схвалив рішення, яке є кроком до проведення двох значних реформ в сфері довкілля в Україні.

Про це пише Bizagro  з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів України.

Перше рішення стосується порядку розроблення регіональних планів управління відходами.
Цей документ встановлює єдині підходи до стратегічного планування управління відходами в різних областях країни. Метою цього кроку є запровадження ефективних моделей управління відходами, які враховують потреби кожного регіону, наявну інфраструктуру, технології та методи. Це відповідає вимогам рамкового закону 2320-IX, який набув чинності 9 липня цього року.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів, Руслан Стрілець, підкреслив, що цей крок дозволить нарешті запровадити масштабну реформу управління відходами в Україні.

Також по темі: Збитки внаслідок підриву російською стороною греблі Каховської ГЕС для довкілля України складають понад 1,5 млрд доларів США

Друге рішення стосується порядку ведення Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами.
Зараз проводиться фінальна стадія нормативного забезпечення реформи надрокористування в Україні, і адміністрування спецдозволів переводиться в цифрову площину. Це дозволить громадянам отримувати достовірну інформацію про використання українських ресурсів, а також забезпечить безоплатний та вільний доступ для інвесторів до геологічної інформації та дозвільних документів. Міністр також зазначив, що спрощення адміністративних процесів позитивно вплине на інвестиційну привабливість галузі та раціональне використання природних ресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору