Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські агровиробники залучили $133,1 млн за аграрними розписками у 2023 році

Українські агровиробники отримали $133,1 млн за аграрними розписками у 2023 році, що становить 4,9 млрд гривень, повідомляє AgroTimes з посиланням на проект «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу». Згідно з даними, в цьому році в Україні було видано 648 аграрних розписок.

За повідомленням, фінансові аграрні розписки стають все більш популярними серед кредиторів, які видають кредити сільськогосподарським підприємствам. Середня сума кредиту за фінансовою аграрною розпискою становить $227 тис., в той час як за товарною – $164 тис. У наданні кредитів під аграрні розписки беруть участь постачальники засобів виробництва, дистриб’ютори, банки, трейдери-резиденти та переробні підприємства.

Також по темі: Програма «Доступні кредити 5-7-9»: міністерство назвало області, агропідприємці яких отримали найбільше кредитів

Миколаївська область виявилася лідером серед регіонів України за обсягами фінансування за аграрними розписками, тоді як Одеська та Тернопільська області посіли друге та третє місця відповідно. За кількістю виданих аграрних розписок лідером серед областей стала Вінницька область, за якою слідують Одеська та Київська області.

Найбільший обсяг фінансування було залучено під заставу соняшнику ($29,8 млн), кукурудзи ($25,1 млн) та ріпаку ($23,2 млн). Крім того, фінансування надавалося під аграрні розписки на такі сезонні культури, як томати ($5,5 млн), цукрові буряки ($1,4 млн) та картопля ($0,06 млн).

Отримані кошти за аграрними розписками допоможуть українським агровиробникам розвивати свої підприємства, забезпечувати стабільний ріст і вдосконалювати аграрні технології. Це також сприятиме залученню інвестицій у сільське господарство та підвищенню конкурентоспроможності українських аграрних виробників на міжнародному ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору