Ужгородка

Новини Закарпаття

Росія використовує війну для збільшення своєї частки та витіснення України зі світового ринку пшениці

На Росію припадатиме кожна п’ята партія експортованої пшениці в сезоні, який розпочнеться з 1 липня. При цьому частка України знизиться до 5% порівняно з рівнем до початку військової операції Росії через заміновані поля та порушені логістичні ланцюжки. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Міністерства сільського господарства США.

Частка Росії у світових постачаннях зросте на тлі рекордного врожаю зерна на родючих землях країни, зокрема на Північному Кавказі. Як пише Bloomberg із посиланням на джерела, на тлі рекордного обсягу збору пшениці другий рік поспіль Росія намагається встановити мінімальну ціну на експорт зерна. У червні Росія намагалася встановити мінімальну ціну близько $240 за тонну, повідомили анонімні джерела агенції. Цього ж місяця їй довелося знизити встановлену їй мінімальну стелю $275 за тонну через тиск ринку.

Також по темі: Україна в ТОП-10 світових виробників пшениці

За даними ООН, за рік до введення військ в Україну обсяг експорту зерна з Росії становив $10 млрд. Основні покупці російського зерна — країни Близького Сходу та Африки. За оцінками Bloomberg на основі даних Logistic OS, з липня 2022-го по червень 2023 року Росія експортувала до Туреччини 12,6 млн т зерна, до Єгипту – 8 млн, Іран – 5,5 млн, Саудівську Аравію – 3,1 млн т. Ще по 1–2 млн т зерна було відправлено до Алжиру, Лівії, Пакистану, Ізраїлю, Судану, Бангладеш та Кенії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору