Ужгородка

Новини Закарпаття

Висоцький обговорив перспективу відкриття експорту олійних культур, зокрема соняшнику до ЄС

Висоцький наголосив, про важливість недопущення будь-якого обмеження експорту українського насіння, як запоруки продовольчої безпеки

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зустрівся з президентом EMEA Corteva Agriscience в регіоні Європа, Близький Схід та Африка, Ігорем Тесленком на полях міжнародної Конференції з питань відновлення України, що відбулася в Лондоні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Сторони обговорили перспективи розвитку українського виробництва насіння, зокрема збільшення його експорту до європейських країн. Висоцький наголосив, про важливість недопущення будь-якого обмеження експорту українського насіння, як запоруки продовольчої безпеки.

Окрім цього, обговорили також співпрацю у розширенні доступу насіння до Європейського Союзу, в тому числі відкриття експорту олійних культур, зокрема соняшнику.  А також можливість запуску спільної програми моніторингу якості сільгоспгрунтів на деокупованих територіях.

Висоцький подякував EMEA Corteva Agriscience за підтримку соціальними програмами українців та українських фермерів. Він також висловив вдячність керівництву компанії за рішуче  припинення діяльності в росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.

Стало відомо, що в Україні розробили план зростання виробництва олійних та зернових культур до 150 млн т за 10 років.

Нагадаємо, Україна ставить за мету за десять років збільшити валовий внутрішній продукт (ВВП) до $1 трлн, заявила перша віцепрем’єр – міністерка економіки Юлія Свириденко на Конференції з відновлення України в Лондоні 21 червня.

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков провів зустріч з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо щодо спільної реалізації проєктів розвитку Дунайських портів, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України в Facebook.

Представники Європейського банку запевнили, що продовжуватимуть підтримувати українських аграріїв та висловили готовність забезпечити фінансування в об’ємі не менше минулорічного.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголошує про початок конкурсу AgVenture і розглядатиме заявки від інноваційних компаній на ранніх етапах розвитку в секторі агробізнесу з усіх країн, в яких ЄБРР інвестує. Мета ініціативи — пошук шляхів подолання викликів у продовольчій системі.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору