Ужгородка

Новини Закарпаття

Ціни на малину в Україні опустилися до історичного мінімуму

Закупівельні ціни на малину в Україні вперше опустилися нижче 50 центів США за кілограм. Ціни в центрах вирощування малини становили 18 грн/кг ($0,49), а деякі закупівельники навіть намагалися знизити їх до 17 грн/кг ($0,46).

Проте, наразі не відбувається значний потік малини на переробку навіть за такими низькими цінами, зауважують аналітики EastFruit, пише  Bizagro

Також варто відмітити, що в ціновому сегменті малини відбулися зміни. Наприкінці тижня верхня закупівельна ціна для багатьох переробників знизилася до 30 грн/кг ($0,81), в той час як на початку тижня вона становила до 35 грн/кг ($0,95) для великих постачальників.

Також по темі: Експорт малини з України: чи зможуть виробники втримати позиції

Згідно з висновками заморозчиків, малина від населення може мати до 70% якості “класу А”, якщо фермери ретельно доглядали за своїми плантаціями. Тому закупівля якісної малини по ціні 18 грн/кг ($0,49) забезпечує собівартість продукту на рівні 25 грн/кг ($0,68).

Аналітики прогнозують, що, незважаючи на додаткові адміністративні витрати та питання ПДВ, малину від населення виключати з закупівель непрактично, якщо ціни на неї продовжують залишатися на низькому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору