Ужгородка

Новини Закарпаття

Укргідрометеоцентр прогнозує зменшення валового збору зернових культур у 2023 році

За підсумками аналізу агрометеорологічних умов формування урожайності основних зернових та зернобобових культур, очікується, що в Україні у 2023 році валовий збір зернових, зернобобових та круп’яних культур може зменшитися приблизно до 49,6 млн тонн. Ця цифра нижча порівняно з попереднім роком, коли було зібрано 53,1 млн тонн. Прогноз був оголошений Укргідрометеоцентром, повідомляє Bizagro

Згідно з експертами, агрометеорологічні умови для формування врожаю зернових культур в поточному році в Україні вважаються задовільними. Однак протягом вегетаційного періоду були окремі неблагоприятні періоди, які могли негативно вплинути на врожайність. Наприклад, в квітні випав надмірний дощ, що призвело до перезволоження ґрунту на деяких полях різних областей. Це створило складні умови для проведення та завершення сівби ранніх ярих зернових і зернобобових культур в оптимальні строки.

Також по темі: Спекотний червень 2023-го. Планета раніше терміну підійшла до чергового температурного рекорду 

У звіті зазначено, що аналіз метеорологічних умов вегетації зернових, зернобобових та круп’яних культур, стану посівів та наявних запасів вологи в ґрунті, а також агрометеорологічні розрахунки, дають підстави для очікування наступних урожайностей у 2023 році (в тоннах на гектар): озимої пшениці – 4,3, озимого жита – 3,2, озимого ячменю – 3,5, ярого ячменю – 3,2, ярої пшениці – 3,7, вівса – 2,5, гороху – 2,3, кукурудзи – 6,5, проса – 2,1, гречки – 1,1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору