Ужгородка

Новини Закарпаття

Високі ціни та збої в ланцюгах поставок впливають на галузь яєць і курячого м’яса

Галузь яєць та курячого м’яса, які є швидкоростучими джерелами білка у світі, стикатимуться зі значними викликами у 2023 році. За останні 15 років ця галузь досягла успіху, пропонуючи доступні та здорові продукти споживачам по всьому світу. Проте значна волатильність цін стає перешкодою для її стабільного розвитку. Зменшення пропозиції на багатьох ринках призвело до зростання цін до історичних максимумів, а в деяких випадках спостерігається негативне або нижче нуля зростання галузі.

Про це пишуть аналітики rabobank.com, повідомляє Bizagro

Це також має значний вплив на ланцюги поставок. Тоді як споживачі стикаються з проблемами високих цін і обмеженої доступності, постачальники борються з хворобами, інфляцією витрат, новими правилами, державним втручанням, зміною споживчого попиту та обмеженою прихильністю клієнтів. Це призводить до збоїв у ланцюгах поставок, нестабільності цін та проблем зі забезпеченням продуктами на полицях супермаркетів.

Прогнозується, що ціни залишатимуться високими у 2023 році, але в середньому будуть нижчими, ніж на початку року. Особливо високі ціни будуть на ринках, що сильно постраждали від пташиного грипу, високих витрат та регуляторних змін. На інших ринках ціни можуть знизитися, але не до рівня, який був до 2021 року, через високі витрати на виробництво.

Також по темі: Заборона на експорт агропродукції в Європу знизила ціну на куряче яйце

Для досягнення стабільності та збалансованості на довгостроковій основі необхідно удосконалити ланцюги створення вартості, враховуючи попит і ціноутворення, а також зменшити ризики. Для цього потрібно збільшити співпрацю в ланцюгах поставок, зосередитися на задоволенні потреб споживачів, зменшити вплив пташиного грипу та державного регулювання, а також підтримувати фінансування для галузі. Співпраця між галуззю яйцепромисловості, урядом та зацікавленими сторонами є важливим чинником для оптимізації ланцюгів створення вартості та розвитку підприємницьких моделей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору