Ужгородка

Новини Закарпаття

Імпорт свинини в Україну в першому півріччі скоротився у 5,5 рази

Згідно з даними митної статистики, протягом січня-червня до України було імпортовано 5,7 тис. тонн свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Цей показник менше на 5,5 рази порівняно з минулим роком, повідомляє Асоціація “Свинарі України”.

Обсяг імпорту свинини в поточному році значно відстає від показників минулого року. За перше півріччя 2023 року в Україну було імпортовано 5,7 тис. тонн свинини з-за кордону, порівняно з понад 31 тис. тоннами у першій половині 2022 року. “Минулого року існувало багато стимулів для збільшення імпорту: на початку року – різниця в цінах між вітчизняною та європейською свининою, у другому кварталі – податкові пільги для окремих груп імпортерів. Це ускладнилося проблемами, пов’язаними з порушенням виробничих та постачальницьких ланцюгів, включаючи окупацію значної частини території країни”, – пояснюють в Асоціації.

Обсяги поставок свинини цього року є найнижчими за останні 6 років, зауважують аналітики галузі. “Основна причина зниження імпорту полягає у зростанні цін на свинину в Європі, яка є основним постачальником цього продукту в Україну. Хоча ціни на свинину в ЄС періодично коливаються (зокрема, вони підвищувалися у травні), наразі вони залишаються високими. Це суттєво обмежує можливості українських імпортерів і перелік продуктів, які вони можуть поставляти на внутрішній ринок. У червні 2023 року ціна імпортованої свинини коливалася в межах 2,28-2,99 долара США за кілограм, з середньою вагою 2,56 долара США, у порівнянні з цінами в 1,89-2,55 долара США за кілограм або 2,21 долара США за кілограм у середньому минулого року. Останнім часом з-за кордону надходить переважно бюджетна сировина, яка практично не конкурує з внутрішньою охолодженою свининою, при цьому обсяги імпорту залишаються досить обмеженими, незважаючи на збільшення їх в червні”, – зауважують оператори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору