Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна втратила понад 13% елеваторних потужностей

В Україні підрахували елеваторні втрати із зберігання зерна, які виявилися  досить значними. Останні дані, зібрані сайтом Elevatorist.com, свідчать про зменшення обсягу одночасного зберігання з 57 мільйонів тонн у травні 2022 року до 44 мільйонів тонн. Однак, на сьогоднішній день ситуація дещо змінилася.

Деякі елеватори, які постраждали від обстрілів, відновили свою роботу, але інші, навпаки, зазнали пошкоджень і стали недієздатними. За підрахунками Elevatorist.com на червень 2023 року, в Україні наразі в експлуатації знаходиться приблизно 49,26 мільйонів тонн зерна. Тимчасово втрачено або пошкоджено майже 8 мільйонів тонн потужностей для зберігання.

Також по темі: Біля румунського кордону. В Чернівецькій області на аукціон виставили елеватор

Серед областей, які зазнали найбільших втрат, варто виділити Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Сумську. Загальна потужність працюючих елеваторів у Прифронтових регіонах становить 11,757 мільйонів тонн, тоді як тимчасово втрачено або пошкоджено близько 8 мільйонів тонн.

Найбільші втрати елеваторних потужностей зафіксовані в Миколаївській області (1832,5 тис. т), Запорізькій області (1828,7 тис. т) та Херсонській області (1686,5 тис. т). Ситуація потребує уваги та вжиття заходів для відновлення та покращення роботи елеваторів у постраждалих областях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору