Ужгородка

Новини Закарпаття

На Хмельниччині суд зобов’язав УПЦ МП звільнити старовинну церкву

Як повідомляє, “ХМ-Інсайд” це сталось після того, як директор заповідника, якому належить храм, скасував договір користування з релігійною громадою, на підставі якого у церкві проводили богослужіння.

Релігійна організація зобов’язана покинути храм із дзвіницею, яка є пам’яткою архітектури XIV століття і належить заповіднику.

Миколаївська церква з дзвіницею, загальною площею 97,1 квадратного метра,  належить заповіднику “Кам`янець” на речовому праві оперативного управління.

Тривалий час релігійна організація УПЦ (мп) користувалась храмом безоплатно. 20 лютого 2023 року генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника „Кам`янець” надіслав на адресу Свято-Миколаївської парафії УПЦ (мп) лист про те, що заповідник утримується від продовження дії типового договору. При цьому посилався на рішення РНБО “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та (інших обмежувальних заходів (санкцій)” та Висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв`язку з московським патріархатом.

Настоятель Олексій Вересюк відмовився передавати заповіднику Миколаївську церкву. Тож заповідник пішов до суду.

Суд задовольнив позов заповідника і зобов’язав Свято-Миколаївську парафію УПЦ (мп) звільнити будівлю Миколаївської церкви з дзвіницею та передати її законному власнику. Також стягнув з релігійної організації 2 684 гривень судового збору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору