Ужгородка

Новини Закарпаття

Агроспільнота очікує на зупинку зернового коридору

Альтернативні заходи активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт

Українські аграрії, трейдери, власники елеваторів спільно з урядом готуються до різних заходів у разі повної зупинки зернового коридору. Про це у телеефірі повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький, передає agronews.ua.

Є декілька стратегій: це розширення пропускної спроможності Дунайського регіону і нарощення можливостей з перевалки там зернових. Також триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу і сухих портів на західному кордоні з Польщею та Румунією, — зазначив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У держбюджеті на 2023 рік передбачено 20 млрд грн для потенційного страхування суден з українським зерном, які будуть готові продовжити роботу в разі відсутності зернового коридору.

Читайте також: ООН хоче провести переговори про включення до зернової угоди нових портів та вантажів — Reuters

Альтернативні заходи активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт.

Тарас Висоцький висловив сподівання, що, попри всі складнощі з експортом, у фінансовому плані показники експорту сільгосппродукції будуть близькі до минулорічних.

Нагадаємо, упродовж 47 тижня роботи зернового коридору, з 19 по 25 червня 2023 року, через морські порти Одеської області експортовано 358,3 тис. т агропромислової продукції, що на 18% менше, ніж за попередній тиждень.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

ООН хоче провести переговори щодо розширення зернової угоди, щоб включити до неї більше українських портів та інших вантажів.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

19 червня прессекретар президента рф дмитро пєсков заявив в інтерв’ю російському виданню “Известия”, що шансів у зернової угоди немає, москва не бачить підстав для її продовження.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору