Ужгородка

Новини Закарпаття

Зеленський: Весь світ зацікавлений, щоби працював “зерновий коридор”

Президент України Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом заявив, що весь світ зацікавлений у роботі “зернового коридору” для експорту українського збіжжя, а тому його функціонування не повинно залежати від РФ.

“Весь світ зацікавлений, щоби працював “зерновий коридор”. Дуже важливо, щоб ми почали так діяти з партнерами, щоби життя “зернового коридору”, а значить й життя людей на інших континентах, включаючи Азію і Африку, не залежало від настрою, з яким прокинувся президент РФ.

У нас є на сьогодні цей “коридор”. Він не вільний, а саме такий – структурований і складний – через те, що Росія блокує Чорне море.

Ми не можемо збиратися кожного разу, щоби думати, як людям у світі прожити наступні два місяці і як знову домовлятися. Тому дуже потрібно, щоби цей “коридор” не залежав від бажання однієї держави”.

Також по темі: Шантаж та тарифні питання: Україна змінює напрямок зернових перевезень через російське блокування

Зі свого боку, Ердоган наголосив, що Туреччина докладає зусилля, аби “зерновий коридор” продовжив працювати після 17 липня.

“Наше побажання, щоби “зернова угода” продовжувалася не раз на два місяці, а принаймні раз на три місяці”, – сказав турецький президент.

Ердоган додав, що Туреччина намагатиметься збільшити термін дії “угоди” на два роки, і говоритиме про це з Путіним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору