Ужгородка

Новини Закарпаття

Європейська комісія пропонує послабити обмеження для рослин ГМО

Європейська комісія внесла пропозицію щодо перегляду своїх правил, що стосуються генетично модифікованих організмів (ГМО), з метою послаблення обмежень для рослин, отриманих за допомогою новітніх технологій генетичного редагування. Згідно з оголошенням виконавчого органу ЄС, такий крок сприятиме забезпеченню фермерам доступу до рослин, які є більш стійкими до кліматичних умов або шкідників і не вимагатимуть значного використання добрив і пестицидів. Крім того, споживачі зможуть купувати продукти харчування, які мають покращену харчову цінність або містять менше алергенних речовин.

Також по темі: Україна дотримується європейських стандартів з вирощування не-ГМО сої, – Тарас Висоцький

Згідно з пропозицією, Комісія пропонує розподілити рослини, отримані за допомогою нової геномної техніки (NGT), на дві категорії. Рослини, які можуть виникнути природним шляхом або шляхом звичайного схрещування, будуть звільнені від вимог щодо маркування як ГМО. Однак всі інші рослини, отримані за допомогою NGT, будуть розглядатися як ГМО і підлягатимуть процесу оцінки ризиків та авторизації.

Зазначена пропозиція потребує схвалення Європейським парламентом та урядами країн ЄС, щоб стати законом, і може бути переглянута в подальшому. Запропоновані зміни в правилах щодо ГМО відкривають шлях до більшої гнучкості та регулювання для рослин, отриманих шляхом новітніх технологій генетичного редагування, зокрема, прискорюють введення кліматичності і стійкості до шкідників в сільське господарство ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору