Ужгородка

Новини Закарпаття

Готовий продукт за вісім днів: компанія з Нідерландів вирощує свинину зі стовбурових клітин

Нині компанія працює з європейськими регулюючими органами, щоб постачати культивовані м’ясні продукти на континент

Нідерландська компанія Meatable створює культивовану свинину зі смаком та текстурою справжнього м’яса із дивовижною швидкістю. У 2025 році надійде у роздрібну торгівлю перший продукт компанії, наголошує генеральний директор та співзасновник Meatable Крийн де Нуд, інформує newfood.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Повний процес від клітини до ковбаси зараз займає лише вісім днів. Це можливо завдяки запатентованій технології opti-ox™ та плюрипотентним стовбуровим клітинам (PSC), які відтворюють природний процес росту клітин і дозволяють виробляти справжні м’язові та жирові тканини” – розповідає він.

PSC мають природну здатність швидко розмножуватися. А технологічне обладнання дозволяє Meatable вирощувати багато клітин у біореакторах одночасно, і безперервно збирати культивоване м’ясо.

Відповідний процес дає високу продуктивність та масштабованість. Та знижує собівартість виробництва.

Нідерландська компанія запартнерилася з сінгапурською м’ясною фабрикою Love Handle. Разом вони створюють Інноваційний центр майбутнього м’яса в Сінгапурі.

У 2024 році ми плануємо запуск в ресторанах, з 2025-го – у супермаркетах, – зазначив засновник Meatable.

Нині компанія працює з європейськими регулюючими органами, щоб постачати культивовані м’ясні продукти на континент, а також з урядом Нідерландів, щоб дати обраним запрошеним можливість скуштувати інноваційний продукт.

Нагадаємо, піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Нова французька компанія Update Foods створила “ідеальне веганське молоко”, яке може конкурувати з коров’ячим.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору