Ужгородка

Новини Закарпаття

На Тернопільщині аграрії розширюють площі під цибулею

Враховуючи, що Херсонська область частково окупована, господарники Тернопільщини збільшили площі посівів цієї культури

На Тернопільщині площа під цибулею зросла у чотири рази й досягла 150 га, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Овочева група в Тернопільській області цього року суттєво зросла – це плюс 150 га до попереднього року. Мовиться безпосередньо про сільгосппідприємства. Площа під овочами становить 1450 га. Що стосується цибулі, то в агропідприємствах засіяли близько 150 га. Враховуючи, що Херсонська область частково окупована, наші господарники збільшили площі посівів цієї культури, – зазначив директор департаменту агропромрозвитку Тернопільської ОВА Володимир Стахів.

Читайте також: в Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Зауважимо, багато країн різко розширили площі під цибулею під впливом рекордних цін і високого попиту на цю культуру на ринках Європи та Азії в сезоні 2022/23 років. В Україні не варто очікувати перевиробництва цибулі, оскільки до 80% комерційного виробництва та зберігання цибулі знищили росіяни.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Нагадаємо, ріпчаста цибуля коштувала дорожче ніж в аналогічному періоді минулого року в 3,7 раза. Позитивні цінові тенденції, за словами учасників ринку, збережуться до масового надходження продукту нового врожаю.

Аграрії в Україні планують масово вирощувати цибулю через вигідність такого продукту, тож ціни на неї почнуть падати у червні, припустив член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Попри втішні прогнози, цибуля все ж таки подорожчає ще сильніше. Ціни зростатимуть до середини травня, як попередила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору